Instytut Badań w Oświacie

58 555 73 00
Konferencja Wychowawców Świetlic Szkolnych

Data i miejsce konferencji

Data: 26-27.03.2024
(2 moduły; godz. 17.00-19.00)
Miejsce: online (Zoom)

XV Krajowa Konferencja Wychowawców Świetlic Szkolnych odbędzie się w formule zdalnej i będzie obejmowała 2 poniższe spotkania, które mogą Państwo wybrać pojedynczo lub zapisać się na wszystkie.

Zajęcia odbędą się każdorazowo w godz. 17.00-19.00, w formie wykładu i konsultacji z prowadzącym, na platformie Zoom. Każdy uczestnik otrzyma link dostępowy do poszczególnych modułów konferencyjnych, materiały w wersji elektronicznej oraz zaświadczenie o udziale. Koszt uczestnictwa w konferencji to 500 zł brutto (udział we wszystkich modułach) lub 290 zł brutto (udział w pojedynczym module).

MODUŁ I (26.03.2024, w godz. 17.00-19.00)

Wychowanie przy ekranie - dlaczego higiena cyfrowa jest konieczna do zdrowego funkcjonowania we współczesnym świecie?

 • Przygotowanie młodych do funkcjonowania w środowisku cyfrowym jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stają dzisiejsi dorośli. Działania te mogą być skuteczne tylko dzięki współpracy szkoły, specjalistów i rodziców. Dzieci i młodzież muszą widzieć w domu odbicie zasad, o których uczą się w szkole. Rodzice zaś często mają szansę dostrzec coś, czego nie sposób zauważyć w szkole i w ten sposób być wsparciem dla wychowawców i specjalistów
 • Czym jest higiena cyfrowa i jaki ma wpływ na funkcjonowanie człowieka?
 • Jakie zachowania się na nią składają i jakie przynoszą korzyści?

Magdalena Bigaj (twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa; autorka książki “Wychowanie przy ekranie”; pomysłodawczyni i współautorka pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej [2022] oraz wykorzystanego w nim narzędzia badawczego - Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej; medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna; ekspertka zespołu ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego KIG; członkini Rady Programowej Fundacji Orange; pierwszych kilkanaście lat związana zawodowo z firmami z branży internetu i nowych technologii; autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji z obszaru wpływu nowych technologii na społeczeństwo; umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women)

MODUŁ II (27.03.2024, w godz. 17.00-19.00)

Standardy ochrony małoletnich - analiza nowych przepisów prawa oraz działania w praktyce szkolnej

 • Rola standardów w funkcjonowaniu oświaty i jej znaczenie w codziennej pragmatyce szkolnej
 • Obszary pracy wymagane objęciem standardów jako wyraz szczególnych środków ochrony małoletnich
 • Konsekwencje prawne niedostosowania pracy szkół i placówek oświatowych do wymogów standardów
 • Pozaprawny wpływ standardów na pracę szkoły i placówek oświatowych w praktyce

Sebastian Korecki (emerytowany policjant z 26 letnim stażem pracy; psycholog pracujący w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkolach i żłobku; członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; prawnik; dyplomowany wykładowca; psycholog interwencyjny w zakresie sytuacji kryzysowych; prowadzi szkolenia w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości małoletnich; od wielu lat współpracuje z szkołami jako koordynator ds. nieletnich i patologii)

 • W trakcie poniższej rejestracji prosimy w każdym przypadku koniecznie zaznaczyć opcję na formularzu zgłoszeniowym: Proszę o wystawienie faktury.
 • Jeżeli chcą wziąć Państwo udział w kilku wybranych modułach (ale nie w całej konferencji) prosimy o ponowne wypełnienie odpowiedniego formularza.
 • W wypadku zgłoszeń grupowych oferujemy rabaty: 10% przy zapisie do 5 osób włącznie oraz 15% przy zapisie od 6 os. Prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem w celu otrzymania specjalnego kodu rabatowego, do wpisania w formularzu zgłoszeniowym. Rabaty nie sumują się.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie i harmonogramie konferencji.
 • W wypadku problemów z wyświetlaniem się formularzy rejestracyjnych poniżej prosimy o skorzystanie z adresów:
  👉https://www.ibo.edu.pl/szkolenia/szkolenia.html
  👉lub https://kwss2024.konfeo.com/pl/groups